výstava 1925

 

5. - 19. července 1925

 

Datum, které se významně zapsalo do historie klubu filatelistů v Jindřichově Hradci. V těchto dnech se uskutečnila první jihočeská výstava poštovních známek. Tato výstava se konala v budově reálného gymnázia (dnešní gymnázium Vítězslava Nováka) na výstavě bylo k vidění 83 exponátů poštovních známek z toho 17 exponátů bylo z řad členů klubu a 12 exponátů filatelistické literatury a potřeb.

 

Při této výstavě se sešel ve dnech 5. a 6. července 1925 v Jindřichově Hradci I. sjezd Československých filatelistů.

 

K výstavě byl dle návrhu akad. malíře J. Kauckého vydán výstavní plakát a dopisnice s ústředním motivem výstavy jako poštovní známka a příležitostným razítkem výstavy.

 

plakat

 

 

 

Slavnostní zahájení výstavy se konalo v neděli 5.7.1925 v tělocvičně školy za účasti více významných osobností, mnoha hostí a početných spolkových delegací. Výstavu zahájil krátkým projevem předseda výstavního výboru Lesní rada Ing. Waldemar Maresch. Po jeho projevu, pronesl další řeč Dr. Ing. Peters, předseda svazu z Prahy a pronesl výstavu za zahájenou. Slavnostního zahájení se zúčastnil zástupce ministerstva pošt ministerský rada Dr. Tunovský, zástupce německého filatelistického svazu v Československu Adolf Passer a zástupci dalších spolků z celého Československa.

 

Výstavní výbor:

přeseda: Ing. Waldemar Maresch

místopředseda: Erich Schwarz

jednatel: Čeněk Kohoušek

pokladník: Dr. Karel Dvořák

 

členové výboru:

Ferdinand Eisenhamer, Tobiáš Chleboun, František Gross, MUDr. František Hrudička, Josef Hovorka, Čeněk Chvojka, Bohumila Krausová, Jan Markes, Bohumil Martinec, Maxmilián Maresch, prof. Jan Muk, JUDr. Štěpán Musil, František Platzer, Josef Šperk

 

soudcovský sbor:

Václav Brož – majitel domu Praha

JUDr. Adolf Dušek – advokát Praha

JUDr. Eduard Liska – notář Brno

Ing. Waldemar Maresch – lesní rada J.Hradec

Rudolf Němota – prokurista Brněnské banky v Praze

V. Paleček – stavitel Praha

Vlad. Paprštejn – notář Hradec Králové

JUDr. Ing. Josef Peters – ředitel svazu majitelů dolů

 

 

osobnosti klubu 1

 

členové výstavního výboru:

zleva: František Gross, František Platzer, JUDr. Štěpán Musil, JUC. Maxmilián Maresch, Čeněk Kohoušek, Ing. Waldemar Maresch, Jan Markes, MUDr. František Hrudička,

MVDr. Karel Dvořák, Erich Schwarz

 

1925 návštěva prezidenta